יום ראשון, 17 באוקטובר 2010

תיק עבודות לקבלה לעבודה


תיק עבודות לקבלה לעבודה
כל סטודנט ללימודי עיצוב מכל סוג שהוא מסיים את הלימודים שלו בעצם עם תיק עבודות שהוא כבר מוכן בפוטנציה, עכשיו רק נותר לבנות אותו בצורה האיכותית ביותר. תיק עבודות טוב הוא במידה רבה מה שיקבע את העבודה שתמצאו לאחר שתסיימו את לימודי העיצוב שלכם ועל כן ברור שיש לו חשיבות עצומה בעבור הקריירה שלכם ולא כדאי להקל בו ראש.
אז מה צריך להכנס אל תיק עבודות טוב? התשובה הברורה מאליה היא כמובן העבודות הטובות ביותר שלכם. אך גם את העבודות הטובות ביותר צריך לבחור ביחס לעבודה שאותה אתם מעוניינים לקבל. כאשר אתם בונים תיק עבודות זכרו כי לא מדובר בחתונה קתולית וניתן לשנות ולהתאים את תיק העבודות שלכם לעבודה שאליה אתם רוצים להתקבל בהתאם למה שאתם יודעים או חשובים שהאנשים שיבחנו את תיק העבודות שלכם יחפשו.
כאשר האנשים שבתקווה יעסיקו אתכם בוחנים תיק עבודות, בשונה מתיק עבודות ללימודי עיצוב, הם לא מחפשים פוטנציאל אלא יכולת. על פי רוב הם לא ירצו לטפח, לבנות וללמד מעצב צעיר (במידה מסוימת) אלא לקבל מישהו שיכול כבר מההתחלה לנפק תוצרת איכותית ועל כן תיק עבודות הוא הדרך שלכם להראות שאתם כבר יודעים לספק את הסחורה.
עיקרון המפתח בהכנת תיק עבודות לקבלה לעבודה בתחום העיצוב הוא איכות ולא כמות. אל תכללו את כל התרגילים שעשיתם בלימודים החל משנה א' בתיק העבודות שלכם, אלא בחרו רק את הטובות והרציניות ביותר, רצוי מהשנים האחרונות של הלימודים. כאשר מעסיקים בוחנים תיק עבודות הם מחפשים בשלות כמו גם עקביות. אם תיק העבודות שלכם יכלול עבודות שאינן אחידות באיכות שלהם אתם עלולים להתפס בתור מישהו שלא ניתן לדעת למה לצפות ממנו ועל כן מעסיקים רבים יחששו להעסיק אתכם.
לסיכום, בהחלט כדאי להקדיש מחשבה מרובה לנושא של תיק עבודות איכותי שמבוסס על הדברים הטובים ביותר שעשיתם בלימודים, ואם אין לכם עבודה שאתם מתגאים בה במיוחד או כזו שמתאימה למקום שאליו אתם מנסים להתקבל, זה הזמן לשנס מותניים ולהכין עבודה שלא במסגרת הלימודים שתהיה עבודת הדגל של תיק העבודות שלכם. זכרו גם כי תיק עבודות לעבודה בעיצוב הוא במקרים רבים רק נקודת המוצא ואחד הבסיסים לראיון העבודה שלכם, ולכן תהיו מוכנים גם לדבר ולהסביר על כל אחד מהמרכיבים שנכנסים אל תוך תיק העבודות שאתם מגישים. בהצלחה!