יום ראשון, 17 באוקטובר 2010

תיק עבודות לבצלאל


בכדי להתקבל ללימודי עיצוב בכל אחת מהמחלקות של האקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב בירושלים יש צורך להגיש תיק עבודות כחלק מתנאי הקבלה. הדרישות בעבור תיק עבודות משתנות ממחלקה למחלקה בבצלאל ועל כן כצעד ראשון בהכנת תיק עבודות לבצלאל עליכם לברר מהם הדרישות הספיציפיות של המחלקה שלכם.
בגדול, תיק עבודות לבצלאל אמור להכיל כ-10 עבודות מקוריות שמטרתן לשקף את הפוטנציאל שלכם בתחום של לימודי עיצוב שאליו אתם מבקשים להתקבל כמו ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, אנימציה, עיצוב אופנה, אמנות ושאר המחלקות שיש בבצלאל. על פי רוב תהיה אחת מהעבודות תרגיל הבית שנמסר למועמדים המבקשים להתקבל ללימודי עיצוב בבצאל ואילו שאר העבודות הנכללות בתיק העבודות יהיו עבודות לפי בחירתו של המועמד בכל מדיום שהוא יבחר: רישום, ציור, צילום, וידאו, פיסול, הדפס וכל תחום אחר שתבחרו לכלול במסגרת תיק העבודות שלכם.

כיצד להתכונן להכנת תיק עבודות לבצלאל
כעיקרון ישנן לא מעט מכינות ומכונים שיכולים לעזור לכם להתכונן לקראת הכנת תיק עבודות לבצלאל, לפתח כישורים טכניים וקונספטואלים ולהציג את התוכן שלכם באופן יעיל. עם זאת, בצלאל עצמם, ביוהרה אופיינית, ממליצים לא להכין תיק עבודות בעזרת מכינה או מכון כלשהו וזאת בכדי שתוכלו לייצג את הפוטנציאל ה"נקי" שלכם ללא השפעות חיצוניות המיועדות להתאים את תיק העבודות שלכם לסטנדרטים מקובלים. ההחלטה בנוגע לפנייה אל מכינה לעיצוב בשביל הכנת תיק עבודות לבצלאל אינה חד-משמעית, והיא תלויה במידה רבה במידת הביטחון שלכם ובמה שיש למכינות לעיצוב המסייעות בהכנת תיק עבודות להציע לכם.

כיצד להגיש תיק עבודות לבצלאל
תיק עבודות לבצלאל צריך להיות מוגש בכריכה במקרים של מדיומים מודפסים או מציורים או לחילופין על דיסק במקרים של אנימציה או וידאו אך ייתכן גם במדיומים אחרים. כאשר מגישים תיק עבודות לבצלאל חשוב להקפיד על עריכה הגיונית של התיק ועל צורת הגשה אסתטית, מעניינת ונעימה לעין. זיכרו כי הבוחנים של בצלאל רואים עשרות תיקי עבודות כמו שלכם אם לא מאות ורק עצם העטיפה וצורת ההגשה המעניינות יכולות לתת לכם ולתיק העבודות שלכם יתרון בקבלה ללימודי עיצוב בבצלאל.