יום רביעי, 8 בדצמבר 2010

עיצוב תיק עבודות


כאשר אנחנו ניגשים למשימה של הכנת תיק עבודות ללימודי עיצוב אנחנו נוטים לחשוב כי מה שחשוב זה התוכן של הקנקן ולא הקנקן עצמו. אך כמובן שבתחומי העיצוב כמו בתחומי העיצוב, גם הדרך שבה נראה תיק עבודות וצורת ההגשה שלו חשובים ביותר ועל כן כדאי להקדיש מספר מילים לנושא של עיצוב תיק עבודות.  
עיצוב תיק עבודות באופן נאה ואסתטי יכול בהחלט להגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים שלכם להתקבל אל לימודי העיצוב שלכם, שכן הוא משפיע על האנשים שבוחנים את תיק העבודות שלכם באופן מודע ובלתי מודע. אין ספק כי עיצוב תיק עבודות בצורה נאה מעיד גם על רצינות וגם על יכולת וכמובן שהוא משפיע על האופן שבו תיק העבודות שלכם נתפס על ידי הבוחנים.

עיצוב תיק עבודות בא לידי ביטוי בכמה אופנים. אם אנחנו מגישים תיק עבודות ב"הארד-קופי" כלומר תיק עבודות פיזי ולא במדיה דיגיטלית, אזי גם האריזה וגם האופן שבו משולבות העבודות השונות בתוך התיק הם המרכיבים העיקריים שאנחנו צריכים להביא בחשבון מבחינת עיצוב תיק עבודות איכותי. הקפידו על אריזה נאה וכן על סידור הגיוני ואסתטי של כל העבודות שבמסגרת התיק שלכם. עיצוב תיק עבודות כולל גם מחשבה על נוחות ורצף של סקירת העבודות וזה לא מספיק סתם לזרוק כמה צילומים אל תוך תיקייה ולקרוא לזה עיצוב תיק עבודות, זה פשוט לא יעבוד.

עיצוב תיק עבודות דיגיטלי הוא נושא מעט שונה אך מאפיינים דומים. גם כאן תנו דעתכם על הרושם הראשוני שעושה תיק העבודות שלכם עוד לפני שמישהו בכלל ניגש להעריך את התוכן שלו. הקפידו במסגת של עיצוב תיק עבודות דיגיטלי שאתם מגישים לפקולטות שונות ללימודי עיצוב או אמנות על סדר הגיוני ואיזה עיקרון מארגן שמאפשר גישה או צריכה ברצף של כל העבודות שלכם. לא רצוי להגיש תיק עבודות כסתם דיסק ובו אוסף של קבצים המציגים את העבודות שלכם, אלא להשקיע קצת מחשבה על עיצוב תיק עבודות מעניין ומושקע מבחינת הארגון שלו והאסתטיקה שלו, בין אם על ידי מצגת או מדיום אחר שמאפשר עיון או תצוגה במקביל של העבודות שלכם.

עיצוב תיק עבודות איכותי יכול להגדיל באופן משמעותי את הרושם שאתם עושים על הבוחנים שלכם, ולכן, כאמור, כדאי להשקיע בתחום הזה לא מעט מאמץ כי כמו שאומרים: המדיום הוא המסר!