המדריך להכנת תיק עבודות


כפי שיודע כל מי שרוצה להתקבל ללימודי עיצוב, תיק עבודות או פורטפוליו הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר שיכריעו האם תתקבלו אל המוסד והמחלקה לעיצוב שאתם רוצים. תיק עבודות מוצלח הוא בגדר תנאי הכרחי בעבור מי שרוצה להתקבל אל מוסדות יוקרתיים כמו בצלאל, שנקר או מכללת הדסה, ולכן כדאי להקדיש מחשבה ומאמצים רבים בהכנת תיק עבודות איכותי שיותר רושם טוב. בסדרת המאמרים והטיפים בנוגע להכנת תיק עבודות שתמצאו באתר הזה ננסה לכסות את כל הנושאים השונים הכרוכים בהכנת תיק עבודות מוצלח בכדי לסייע לכם עד כמה שניתן בקבלה ללימודי עיצוב.

בכדי להתחיל את המדריך להכנת תיק עבודות פורטפוליו כדאי ראשית להבין מה זה תיק עבודות וכן עד כמה הוא חשוב בהליך הקבלה ללימודי עיצוב במוסדות האקדמיים השונים. לאחר שהבנו מה בעצם רוצים מאיתנו כאשר דורשים הגשת תיק עבודות כחלק מהליך המיון ללימודי עיצוב, אנחנו יכולים להמשיך ולשאול איך מכינים תיק עבודות.
באתר הזה אנחנו נבחין בין שני סוגים של תיק עבודות, תיק עבודות המיועד לקבלה ללימודי עיצוב ותיק עבודות של בוגר לימודי עיצוב או אמן פעיל שמיועד לקבלה לעבודה, ונתמקד בעיקר בסוג הראשון של תיק עבודות, זה המיועד לקבלה אל מוסדות לימודי עיצוב.
בכדי להתחיל לבנות תיק עבודות פורטפוליו מוצלח הצעד הראשון, לאחר שהבנו מה זה בכלל תיק עבודות ואיך בונים תיק עבודות, הוא לחפש דוגמאות לתיק עבודות בכדי לקבל השראה ומושג יותר מעשי לגבי מה שמבקשים מאיתנו, לשם כך תוכלו להעזר במאמר הזה המסביר אודות מציאה ושימוש בדוגמאות לתיקי עבודות.
בשלב הבא כדאי להתאים את תיק העבודות שלנו למטרה שלו. לשם כך עלינו להבין את הדרישות הספציפיות של כל מוסד וכל מחלקה ללימודי עיצוב, כמו למשל בצלאל או שנקר ולחילופין עיצוב גרפי או איפור. אנחנו נראה כי לכל אחד מהמוסדות והמחלקות דרישות שונות לגבי מה שאמור להיכלל במסגרת של תיק עבודות המוגש לצרכי קבלה ללימודי עיצוב שונים, אך עם זאת ישנם בהחלט מאפיינים משותפים לכל הסוגים של תיק עבודות שנדרשים כחלק מהליך הקבלה.

השימוש באתר זה, שמתפקד כל כולו למעשה בתור מדריך להכנת תיק עבודות או פורטפוליו, הוא גמיש ומודולרי ובנוי כך שיאפשר שיטוט יעיל כך שתמצאו את דרכם אל המידע שאתם מחפשים וצריכים.

בהצלחה!